Jsme steakhouse, “řekl Teel listu The Atlantic Wire

Jsme steakhouse, “řekl Teel listu The Atlantic Wire

Jsme steakhouse, “řekl Teel listu The Atlantic Wire

Ať už vaříte nebo vaříte v páře, zcela závisí na konečném pokrmu, který máte na mysli. Pokud máte v plánu smažit růžičkovou kapustu na slaninovém tuku, rychlé napařování je mnohem méně problémů. U salátu drsné, bohaté chutě pražených klíčků dodávají tučným kontrastům listovou zeleninu. Pokud vaříte růžičkovou kapustu s jinou zeleninou, ujistěte se, že je vše nakrájeno na velikost, která jí umožňuje vařit stejnou rychlostí. Mrkev i tykev nakrájené na velikost růžičkové kapusty budou trvat přibližně stejně dlouho nebo o několik minut déle.

Abych doprovázel růžičkovou kapustu v salátu, jdu na robustní zeleninu, jako je římský salát nebo endive, a dresink ze stejných dílů olivového oleje, jablečného octa a sójové omáčky. Pokud chcete, můžete část nebo celý jablečný ocet nahradit balzamikem. Jen si pamatujte, že nemusíme balsamico dávat na všechno – není to nová slanina.

Jedním ze způsobů, jak oživit zimní salát, je sezónní ovoce. I když nežijete nikde poblíž citrusových sadů na Floridě, Arizoně nebo Kalifornii, můžete v zimě jíst sezónně, pokud ne lokálně. Kousky pomeranče nebo grapefruitu dodávají salátu z růžičkové kapusty příjemnou kyselou sladkost, stejně jako semínka granátového jablka.

A o té slaninové vinaigrette. Jakýkoli salát lze připravit na omnivore-friendly přípravou růžičkové kapusty se slaninou před přidáním do salátu.

Začněte tím, že slaninu nasekáte a vložíte do pánve, třeba s trochou olivového oleje, pokud slanina není příliš tučná. Během vaření můžete také přidat další červené maso, jako je hovězí nebo zvěřina, a nechat vše zhnědnout. Když je slanina a maso křupavé podle vašich představ, přidejte předvařené klíčky spolu s jakoukoli další zeleninou, se kterou jste je vařili. Někdo má rád jejich klíčky lehce uvařené, jiným chutnají "nesmyslně vařený," jak mi poradila komentátorka Amy Alkon. Když jsou klíčky hotové, přidejte trochu mletého česneku. Smažte minutu, smažte panákem bourbonu, pokud ho máte, a vypněte teplo. (Mimochodem, ten bourbonový výstřel je tajný trik. Z loveckého tábora. Sdílejte to moudře.)

Dochutíme černým pepřem a pálivou omáčkou a přidáme výše uvedený dresink z octa, sójové omáčky a olivového oleje. Vyhoďte klíčky, abyste maximalizovali příjem oblékání. Přidejte masité, mastné klíčky do salátu nebo si je pusťte rovnou do úst.

Poté, co pozdní podzim visel na stoncích jako holé klouby na farmářských polích, lze růžičkovou kapustu skladovat po celou zimu za vhodných podmínek a čekat, až nabídne osvěžující závan zeleně, když ji nejvíce potřebujete.

Obrázek: Gayvoronskaya_yana/Shutterstock.

Dr. Nathan Swanson, který pracuje na své praxi v Newmarketu v New Hampshire, se snaží ozelenit zubní lékařství. I když to není váš tradiční cíl pro ekologizaci-neexistují žádné zjevné komíny ani odpad ovlivňující lidi ze dne na den-zubní průmysl by mohl těžit z některých základních lekcí v oblasti udržitelnosti. Samotné rentgenové záložky-ty nepohodlné kousky plastu, na které se musíte zakousnout, když vám fotografují ústa-mají za následek, že každý rok v Swansonově Newmarket Dental Swalson každý rok odpadne několik liber olovnatého odpadu. Nebyl by lepší digitální senzor? Ale počkej, říkáš, tohle jsou moje ústa. Jsou věci, ve kterých nechci dělat kompromisy, některé věci, které by se neměly omezovat. Možná vás překvapí, když zjistíte, že ekologizace ordinace zubaře může mít také výhody pro vaše osobní zdraví a pohodu. Ten digitální senzor? Funguje stejně dobře jako tradiční metoda a vystavuje vaše tělo třetině záření.

Zatímco většina z nich je omezená a velmi, velmi místní, řada lihovarů vydala giny této odrůdy-a všechny stojí za vyzkoušení.

Pokud jde o lihoviny, moc se nelišíte od whisky a ginu. Jeden pro svou chuť spoléhá na dub a čas, druhý na složité kombinace jalovcových bobulí a rostlinných látek. Whisky je pomalá a tajemná, téměř alchymistická – kdo ví, co se v těch sudech děje? – zatímco gin je rychle efektivní a racionální. Whisky vyrábí čarodějové; gin pochází od vědců.

A miluji je oba. Proto s otevřenou náručí (a játry) vítám aktuální výstřelek ginu sudového věku. Během posledních dvou let spojka malých lihovarů uvolňuje limitované edice hnědých ginů, které obvykle zrají zhruba šest měsíců. Výsledkem je https://recenzeproduktu.top/ bohatá, dubová chuť, skvělá alternativa ke klasickým ginovým a whisky koktejlům – a také není špatná.

Letos na jaře Roundhouse Spirits z Boulderu v Coloradu nabídl limitovanou edici Imperial Gin, což je výsledek spočívající v uložení jejich standardního ginu do dubových sudů po dobu šesti měsíců. Jiní, včetně Corsair, Breukelen, Rusty Blade a Ransom, také vydali giny ve věku sudů, ačkoli Ransom je jediný, který pravděpodobně najdete ve vašem obchodě s alkoholem: zbytek je omezený a velmi, velmi místní.

Mým dosud nejoblíbenějším (a nejrozšířenějším) je Lucas Bols’s Barrel-Aged Genever. Na rozdíl od většiny ginů dostupných ve Spojených státech, Bols a další holandské giny nebo genevery používají maltwínový základ, kombinaci kukuřice, žita a pšenice. Oni jsou také méně intenzivně destilovaní, a obvykle přes hrnec, spíše než kolony, destiláty, produkovat robustní whisky-jako quaff, který znalci raději pijí chlazený a čistý. Je hustý, jako likér; nenapadlo by vás smíchat s tonikem pro uhasení letního dne.

Bols poté ukládá gin na 18 měsíců do sudů vyrobených z francouzského dubu z oblasti Limousin. Jak vědí milovníci vína, francouzský dub má pevnější zrno než jeho americký bratranec, což má za následek pomalejší a jemnější šíření chutí. Což může vysvětlovat, proč i přes rok a půl na dřevě má ​​Bols Barrel-Aged Genever jemnou medovou barvu, zatímco nos a chuť si uchovávají nezaměnitelné tóny jalovce. Ale je tam také spousta medu a zázvoru, což je skvělá volba pro drink po večeři. Zacházejte s ním jako s whisky, míchejte ho jako gin: Tento alkohol hraje mnoho rolí a hraje je velmi dobře.

Obrázek: Výkupné.

Už jsme žasli nad makro krásou pylu, mechanismem milování přírody. Z filmu Louie Schwartzberga Křídla života – pocta "milostný příběh, který živí Zemi," inspirovaný strašlivým mizením včel, nenahraditelných amorů přírody-přichází tato ohromující sestava vysokorychlostních snímků, která odhaluje složitou krásu opylování:

Schwartzberg kontextualizuje záběry ve svém projevu z TED 2011:

Pro související okamžik pokory si dopřejte Schwartzbergův pohyblivý a obohacující proslov TEDxSF o vděku – kolem 3:55 je to opravdu mimořádné:

HT Smithsonian Retina.

Tento příspěvek se také objevuje na Brain Pickings, an Atlantik partnerský web.

Pokud by A. G. Sulzberger chtěl vegetariánskou variantu, mohl by o ni právě požádat. A ne, není to jen proto, že jeho otec je mocným vydavatelem The New York Times -tuto možnost mohl vzít kdokoli. Sulzbergera, z něhož byl loni přestěhován Časy„Pult metra do svého úřadu v Kansas City, napsal článek ve středečním deníku, "Meatless in the Midwest: A Tale of Survival," to naznačovalo, že je na pokraji hladovění ve svém novém domově. "Po prvních třech večeřích v mém novém rodném městě, kam jsem se přestěhoval z New Yorku, abych pokryl středozápad pro tyto noviny, dokonce i tento veteránský vegetarián označoval," napsal.

A kam šel? No, kam jdou v Kansas City téměř všichni mimo město: Steakhouse Golden Ox, grilování Arthura Bryanta a Stroudovo smažené kuře. Jak tyto deskriptory naznačují, nejsou známí svým vegetariánským menu. "Pokud jeho spolupracovníci věděli, že je vegetarián, a vzali ho tam nebo navrhli taková místa, pak na něj jedno položili," The Atlantic Wire to řekl Bill Teel, majitel The Golden Ox.

"Jsme steakhouse," Teel to řekl deníku The Atlantic Wire. "Neměli bychom se omlouvat za podávání steaků." Gary Beribiglia Arthura Bryanta jednoduše řekl: "Příběh měl být tam, kde můžete získat vegetariánské jídlo, ne tam, kde nemůžete." (Nikdo ze Stroudových nám naše hovory nevrátil, než jsme publikovali.)

Přečtěte si celý příběh na webu The Atlantic Wire.

"

Studie, která zkoumala biomarkery v krvi, aby korelovala vitamíny a mozkové funkce, zjistila velmi jasná spojení mezi výživou a zdravím mozku.

Nová studie jde hlouběji do porozumění spojení mezi dobrou výživou a zdravým mozkem. Předchozí studie spojily jednotlivé nedostatky vitamínů s kognitivním poklesem. Nový výzkum se však zaměřuje na širší škálu vitamínů a ještě lépe využívá biomarkery v krvi ke korelaci vitamínů se zdravím mozku, dobrým i špatným.

VÍCE OD LÉKAŘE Cvičení může zabránit a zvrátit kognitivní pokles Vitaminy B pomáhají omezit smrštění mozku u starších osob To, co konečný orgán potřebuje, aby zůstal zdravý

Mnoho studií zkoumajících vztah mezi výživou a kognitivním zdravím se spoléhá na osobní zprávy lidí o jejich stravě – notoricky nespolehlivý způsob shromažďování osobních nutričních informací. Z tohoto důvodu se vědci za současnou studií rozhodli použít objektivnější způsob studia spojení výživy a mozku: podívali se na biomarkery v krvi, aby změřili hladiny vitamínů u 104 účastníků. Účastníci také nechali provést testy k měření myšlení a paměťové funkce a 42 účastníků provedlo vyšetření MRI k měření objemu jejich mozku.

Vědci našli nějaká pozoruhodná spojení mezi výživou a zdravím mozku. Lidé, kteří měli vyšší hladiny vitamínů skupiny B, stejně jako vitamíny C, D a E, měli vyšší skóre v kognitivních testech než lidé s nižšími hladinami. Stejný pozitivní vztah byl nalezen u omega-3 mastných kyselin, které byly dříve spojeny s lepším zdravím mozku.

Na druhé straně lidé s vyšší hladinou trans -tuků v krvi měli horší výkon v myšlenkových a paměťových testech. Jejich skeny MRI také odhalily větší zmenšení mozku než lidé, kteří měli nižší hladiny trans -tuků. Trans -tuky se nacházejí v různých nezdravých jídlech, jako jsou smažené, balené a rychlé občerstvení.

Vědci také určili část skóre kognitivních testů, na které připadaly nutriční stavy účastníků. Zjistili, že biomarkery živin tvoří 17 procent variací v testech myšlení a paměťové funkce. Další proměnné, jako věk, vzdělání a vysoký krevní tlak, představovaly více: 46 procent. Ale pro objem mozku byla role výživy větší, což představuje 37 procent variací.

Autor Gene Bowman řekl, že zjištění týmu "je třeba potvrdit, ale očividně je velmi vzrušující si myslet, že lidé by mohli potenciálně zastavit zmenšování svého mozku a udržovat jej bystrý úpravou stravy."

Stále více výzkumů ukazuje, že na starém přísloví je hodně pravdy, že jíte – a totéž platí pro mozek, protože koneckonců je to také orgán. Genetické a environmentální faktory také hrají roli ve vývoji nemocí, ale můžeme udělat vše pro to, abychom svému mozku poskytli živiny, které potřebují pro dobré kognitivní zdraví.

Studie byla provedena v Oregon Health & Science University v Portlandu a je publikován v Neurology.

Obrázek: Lightspring/Shutterstock.

Tento článek se původně objevil na webu TheDoctorWillSeeYouNow.com, an Atlantik partnerský web.

VÍCE Z MEDGADGETU Malé molekuly RNA Hladové rakovinné buňky Ford odhaluje bezkontaktní sedadlo řidiče snímající EKG

Vědci z Biodesign Institute na Arizonské státní univerzitě zkoumali použití nové technologie 3D zobrazování buněk s názvem Cell-CT k charakterizaci jemných změn v jaderné struktuře buňky za účelem zlepšení diagnostické přesnosti a prognózy rakoviny prsu.

Cell-CT využívá optickou projekční tomografii k vykreslení buněk ve 3-D a je vyvinut společností VisionGate, Inc., z Phoenixu v Arizoně. Cell-CT se zdá být v procesu komercializace a jeho fungování je popsáno na produktové stránce společnosti a ukázáno docela pěkně ve videu níže.

Inovativní technologie Cell-CT společnosti VisionGate přináší průlom v oblasti kvantitativní buněčné analýzy díky své jedinečné schopnosti vypočítat skutečnou vnitřní strukturu 3-D buněk na základě hustot molekulární optické absorpce. Vypočtená struktura 3-D hustoty je v buňce izotropní; což znamená, že rozlišení je stejné ve všech třech prostorových dimenzích. Buňky nejsou umístěny na podložní sklíčka, ale jsou suspendovány v tekutině a injektovány mikrokapilární trubicí, která umožňuje více perspektivních pohledů kolem 360 stupňů. Metoda 3-D zobrazování VisionGate využívá nejmodernější rentgenologickou rentgenovou CT tomografickou rekonstrukci obrazu, přičemž místo rentgenových paprsků využívá viditelné fotony. Platforma Cell-CT umožňuje kvantitativní analýzu in situ 3-D distribuce cílených molekulárních markerů, skvrn a dalších absorpčních struktur v buňce v submikronovém rozlišení způsobem, který navazuje na tradiční patologii, ale s třetí dimenzí .

Vědci charakterizovali struktury normálních, benigních a maligních buněk pomocí platformy Cell-CT. Jejich klíčová zjištění byla zveřejněna v nedávném čísle časopisu PLoS ONE. Byly identifikovány odlišné strukturní podpisy pro každý ze tří typů buněk spolu se 42 odlišnými morfologickými a texturními deskriptory buněčných a jaderných struktur. Přestože na plné validaci tohoto nového přístupu k detekci rakoviny prsu zbývá značné množství práce, zdá se, že je to slibný začátek technologie Cell-CT.

Abstrakt v PLoS ONE: Izotropní 3-D jaderná morfometrie normální, fibrocystické … Stránka produktu: Cell-CT

Tento příspěvek se také objevuje na medGadget, an Atlantik partnerský web.

Na Silvestra 1969 byla Monice Searle diagnostikována vzácná a agresivní forma rakoviny prsu. Tehdy experimentální, chemoterapie – postup, který doporučil Monikin lékař – byl skokem víry. Po každém ošetření její manžel Ronald nakreslil Monice kresbu paní Krtkové "rozveselit každou obávanou chemoterapii a vyvolat blaženou budoucnost." Krtkova myšlenka přišla poté, co manželé objevili ve skleslém domě, který si právě koupili na jihu Francie, velký sklep. Les Très Riches Heures de Mrs Mole shromažďuje 47 z těchto drahokamových kreseb, plných lásky a světla a zářících barev. Název knihy hraje mimo osvětlený rukopis z 15. století Les Tres Riches Heures du Duc de Berry. Tyto intimní vizuální viněty, které nikdy nebyly určeny k publikování, vyzařují nakažlivý optimismus a naději, jakousi vážnost zcela a bujně prostou Searlova podpisu sardonického stylu.

Všechno na nich muselo být romantické a dokonalé. Původně jsem je nakreslil pro oči nikoho jiného než pro Mo, takže se na ně podepřela opřená o lampu u postele a pomyslela si: „Až mi bude lépe, všechno bude krásné.“ –Ronald Searle

Tohle je láska.

Monica zemřela loni v létě, asi 40 let po diagnóze rakoviny, a Ronald Searle se připojil ke své milované minulý týden ve věku 91 let.

Obrázek: Harpercollins; Via Austin Kleon; H/T @kristinbutler.

Instagram

Archives

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare