Dojenčke je treba kopati dvakrat ali trikrat na teden

Dojenčke je treba kopati dvakrat ali trikrat na teden

Dojenčke je treba kopati dvakrat ali trikrat na teden

Bodite potrpežljivi in ​​bodite prepričani, da so majhne, ​​dosledne spremembe dober napredek.

Mnogi starši cenijo čas dremeža kot priložnost, da si zagotovijo prepotreben čas v miru. Zato je seveda lahko malce razočaranje, ko vaš malček noče več dremati. Vsak otrok se bo v nekem trenutku seveda oddaljil od potrebe po spanju. Vendar se čas razlikuje za vsakega otroka.

Ključni zaključki:

  • Čeprav se zelo razlikuje, večina malčkov neha dremati med tretjim in petim letom starosti.
  • Kdaj malček preneha dremati, je verjetno povezano z razvojem možganov, predvsem z razvojem hipokampusa.
  • Nekateri starši si oddahnejo, ko njihovi malčki nehajo dremati, drugim pa se to zdi neprijetno.
  • Vključitev mirnega časa v vašo dnevno rutino in malčku vedno dovolite, da drema, lahko olajša prehod iz dremeža.
  • Spanje je za malčke pomembno, saj pomaga njihovemu umu predelati in ohraniti informacije.
  • Če mislite, da ima vaš malček težave s spanjem, se posvetujte s svojim pediatrom.

Kdaj malčki nehajo dremati?

V povprečju malčki nehajo dremati nekje med tretjim in petim letom starosti. Ta premik se zgodi, ko otrokova notranja ura dozori, zaradi česar otrok naravno preraste čas dremeža. Odvisno od tega, koliko drema vaš otrok na dan, lahko najprej pade na en sam spanec in nato popolnoma prekine čas dremeža.

Otroci, ki še vedno potrebujejo dremež že dolgo po starosti malčka, morda ponoči ne bodo dovolj počivali. Ko vaš otrok neha dremati, je morda še vedno koristno, da mu ponudite »čas mirovanja« približno ob istem času, ko je dremal. To je lahko rezervirano za umirjene, tihe dejavnosti, kot sta branje ali barvanje.

Kaj povzroča, da malčki nehajo dremati?

Opravljenih je bilo minimalno raziskav, da bi ugotovili točen vzrok, zakaj malček neha dremati. Vendar je bilo ugotovljeno, da razvoj možganov igra vlogo. Ena študija je poudarila povezavo med razvojem hipokampusa in otrokovim izpuščanjem časa dremeža.

Logično je, da je konec dremeža bolj povezan z razvojem možganov kot s kronološko starostjo otroka. Zato je starost, pri kateri otroci nehajo dremati, zelo različna, saj se možgani vsakega otroka razvijajo drugače.

Hipokampus se v zgodnjem otroštvu hitro razvija. Raziskovalci pojasnjujejo, da lahko hipokampus zadrži le toliko informacij, preden se v bistvu “prelivajo”. Majhni otroci morajo čez dan zadremati, da imajo hipokampus čas, da se »izprazni« ali obdela vse informacije, ki so jih prevzeli v določenem dnevu.

Torej, raziskave domnevajo, da lahko otrokov hipokampus, ko je zrelejši, bolje zadržuje in obdeluje informacije, ne da bi moral spati.

Kako se prilagoditi novemu urniku, ko malčki nehajo dremati

Mnogi starši vidijo čas dremeža kot priložnost, da si vzamejo odmor ali uživajo v prepotrebnem mirnem času, zato je možnost, da dremeža ne bo več, lahko malce strašljiva. Kot rečeno, ko vaš malček neha dremati, vam daje eno stvar manj, ki jo potrebujete za vsakodnevno urejanje urnika, zaradi česar so izleti in dejavnosti nekoliko lažji.

Kakor koli že, navajanje na popolnoma budnega malčka se lahko za večino družin zdi naporno. Tukaj je nekaj nasvetov, ki vam bodo pomagali, da bo prehod bolj gladek:

Vključite mirni čas

Ko vaš otrok neha dremati, morate čez dan še vedno vključiti obdobje tišine, da nadomestite čas, ki ga je uporabljal za spanje. To jim lahko pomaga pri sprostitvi, tako da niso stalno stimulirani ves dan. Čas tišine vam omogoča tudi malo oddiha, kot ste to počeli prej. Tihi čas naj poteka brez zaslona in vključuje pomirjujoče dejavnosti, kot sta branje ali barvanje. Predvajate lahko tudi mirno glasbo, da se vaš otrok sprosti.

Vedno ponudite priložnost za spanje

Mnogi otroci gredo skozi faze, v katerih nočejo zadremati. Zaradi tega je težko ugotoviti, kdaj je vaš otrok res prerasel čas dremeža. Zato otroku vedno ponudite priložnost, da zadrema, še posebej, če je videti utrujen.

Spodbujajte samostojno igro

Če svojega otroka spodbudite, da se nekaj časa čez dan igra sam, boste imeli nekaj časa zase. Dobro je, da imajo otroci nekaj časa sami, še posebej, če del tedna preživijo v šoli ali vrtcu.

Bodite pozorni na čas zaslona

Čas zaslona lahko moti otrokov spanec. Ker zasloni oddajajo modro svetlobo, ki stimulira živčni sistem, lahko otroci zaradi strmenja v zaslon težje zaspijo za dremež ali čas za spanje. Ko vaš otrok preraste čas dremeža, se izogibajte zamenjavi dremeža s časom za zaslonom. Namesto tega lahko spodbudite eno od zgornjih dejavnosti, kot je mir ali samostojna igra.

Koliko spanja potrebujejo malčki?

Ustrezna količina spanca je pomembna za zdravje in dobro počutje malčka. Spanje lahko otrokom pomaga ohraniti in predelati informacije. Priporočena količina spanja za vašega otroka se razlikuje glede na njegovo starost. Na splošno je priporočljivo, da predšolski otroci, stari od tri do pet let, spijo od 10 do 13 ur na noč.

Malčkom je dremanje v šoli koristno, ker jim lahko pomaga predelati na novo naučene informacije, so ugotovile študije .

Nasveti za pomoč malčkom pri spanju

Če vaš malček ponoči težko spi, mu boste morda morali pomagati olajšati pot do boljšega spanca. Bodite prepričani, da imate dosledno rutino pred spanjem, kot je kopanje, umivanje zob in branje zgodb pred spanjem. Prigrizek pred spanjem lahko nekaterim otrokom pomaga spati vso noč, da se sredi noči ne zbudijo lačni. Če vaš malček težko spi in vas to začenja ovirati pri vsakdanjem življenju, boste morda morali poiskati pomoč pri pediatru.

Staršem lahko pretrese prepotreben čas tišine, ko njihov malček ne želi več spati, ko je njihov otrok star od treh do petih let. Vključitev mirnega časa v vašo dnevno rutino in malčku vedno dovolite, da drema, lahko olajša prehod iz dremeža.

Mnogi starši se ne zavedajo, da potrebujejo novorojenčke le približno dve do tri kopeli na teden. Kopanje novorojenčka je preprosto, vendar boste morali upoštevati nekaj varnostnih ukrepov, da bo vaš majhen dojenček varen. Tukaj je nekaj nasvetov o kopanju novorojenčkov in spodnji vodnik po korakih.

Ključni zaključki:

  • Če vaš dojenček obožuje kopanje, ga lahko kopate enkrat na dan, vendar pazite, da se njegova koža ne izsuši.
  • Držite se kopeli s gobo, dokler popkovina vašega dojenčka ne odpade.
  • Za lažje in varnejše kopanje uporabite vložek za otroško kopanje.
  • Pri kopanju otroka bodite pozorni na temperaturo vode.
  • Za kopanje otroka uporabite naravno, nestrupeno milo.

Kako kopati novorojenčka v kadi

Če želite otroka okopati v kopalni kadi, sledite tem korakom:

  • Otroško kad postavite v večjo kad in zaženite vodo.
  • Napolnite kad z nekaj centimetri vode.
  • Preden otroka položite v kad, preverite temperaturo vode in se prepričajte, da ni prevroča ali premrzla.
  • Dojenčka položite v kad, medtem ko mu glavo podpirate z rokami.
  • Uporabite krpo za umivanje, da jim nežno umijete telo in obraz.
  • Za umivanje otrok uporabljajte zmerno milo in preprečite izsušitev njihove občutljive kože.
  • Nenehno škropite ali polivajte svojega otroka z vodo, da ostane topel.
  • Izperite milo in jih odstranite iz cevi.
  • Hitro jih spravimo na brisačo in posušimo, da jih ne zebe preveč.
  • Po kopanju lahko nanesete otroški losjon ali olje, da navlažite njihovo kožo.

Kako novorojenčka okopati v gobo

Če želite otroka okopati v gobo, sledite tem korakom:

  • Zberite svoje zaloge. Potrebovali boste toplo vodo, nekaj pralnih krp in suho brisačo.
  • Dojenčka položite na površino in ga z mokro krpo obrišite s toplo vodo.
  • Na eno krpo dajte milo in jih z njim obrišite.
  • Za umivanje mila uporabite drugo mokro krpo.
  • Posušite jih z brisačo.

Kako hitro po rojstvu naj se novorojenček prvič okopa?

Obstaja nekaj prednosti, povezanih z odložitvijo prvega kopanja dojenčka. Nekateri zdravniki priporočajo, da počakate nekaj dni, preden dojenčka prvič kopate, saj lahko tako zmanjšate tveganje okužbe, stabilizirate krvni sladkor in izboljšate vez med materjo in otrokom.

To je zato, ker se dojenčki rodijo z belo snovjo na koži, imenovano verniks. Vernix je naravno koristen za zdravje dojenčka, saj ima antibakterijske in vlažilne lastnosti, zato ni najboljša ideja, da ga očistite takoj po rojstvu.

Počakajte tudi, da otroka položite v kad, napolnjeno z vodo, dokler mu popkovina ne odpade. Dokler popkovina ne odpade, dojenčka kopajte v gobici, ker popkovine ne želite potopiti v vodo.

Ali je v redu kopati novorojenčka v umivalniku?

Kopanje otroka v umivalniku velja za varno . Večina otroških kadi ali sedežev za kopanje je dovolj majhnih, da jih lahko spravite v kuhinjsko korito, tako da lahko sledite istim korakom, ko otroka kopate v kadi. Umivalnik vnaprej obrišite s toplo vodo in krpo.

Kakšno milo je najboljše za kopanje novorojenčka?

Najbolje je, da uporabite nestrupeno otroško milo. Poiščite mila brez umetnih dišav in narejena iz naravnih sestavin. Prepričajte se, da uporabljate milo brez solz, če ima vaš dojenček lase, ki si jih boste umivali. Bodite pozorni na to, ali vaš dojenček reagira na milo, ki ga uporabljate, ker ima lahko občutljivo kožo in potrebuje hipoalergeno možnost.

Dojenčke je treba kopati dvakrat ali trikrat na teden. Lahko se kopate s gobo ali uporabite vložek za kopanje dojenčka v kadi ali umivalniku. Ne pozabite uporabiti otroškega mila brez solz.

Zboleti med nosečnostjo je vse prej kot idealno. Ko se že spopadate z neprijetnostmi, povezanimi z nošenjem otroka, je zadnja stvar, ki jo potrebujete, to, da ste poleg tega še bolni. Bolezen med nosečnostjo je lahko tudi strašljiva, ker vas lahko skrbi za varnost vašega otroka. Ta članek bo povedal vse, kar morate vedeti o bronhitisu med nosečnostjo in o tem, ali je nevaren za vas in vašega otroka.

Ključni zaključki:

  • Bronhitis je vrsta okužbe dihal, ki jo lahko povzročijo bakterije ali virusi.
  • Bronhitis med nosečnostjo ni glavni razlog za zaskrbljenost in se bo rešil neodvisno.
  • Tveganja za bronhitis med nosečnostjo se lahko razlikujejo glede na to, v katerem trimesečju ste.
  • Kadar bakterijska okužba povzroči bronhitis, so morda potrebni antibiotiki.
  • Nekateri antibiotiki so varni za jemanje med nosečnostjo, drugi pa ne, zato se prepričajte, da je vaš zdravnik seznanjen z vašo nosečnostjo, če ga obiščete za pomoč pri bronhitisu.
  • Domača zdravila, kot so uporaba vlažilnika zraka, pitje tekočine, počitek, Vicks VapoRub in topel čaj, lahko pomagajo pri nekaterih neprijetnih simptomih bronhitisa.
  • Če doživite hude simptome, kot sta zasoplost ali bolečina v prsih, takoj obiščite zdravnika.

Kakšni so simptomi bronhitisa?

Simptomi bronhitisa se lahko razvijejo počasi in so podobni navadnemu prehladu.Za več informacij obiščite ocuprime official .

Contents

Instagram

Categories

Archives

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Attributes
  • Custom attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare